Pga andra åtaganden blir det en sen, kanske väldigt sen, krönika idag. Eller i värsta fall imorron. Jag har förresten också sett om den senaste matchen.
Utifrån att det fanns så härligt olika åsikter kring segermatchen mot Utsikten kunde jag inte låta bli att se om den. Jag har stärkts i en del tankar, och fått fundera om en aning i andra. Kommer några rader om det också så småningom.
Brage har svårt att vinna hemma - ännu ingen vinst
av Haldo Jonsson | Igår - 21:22
ÖFK åker till Borlänge på måndag för att möta Brage, ett lag som ÖFK genom åren har haft ganska svårt mot, men nu har ÖFK ett annat spelsätt och en annan vilja och fart. Det är skillnad det!
Vi minns val alla i fjol när matchens hjälte, trissvinnaren Philip Bonde gör mål och kvitterar till 1-1 och det blir kval. Foto: Thord-Eric Nilsson