Idag är den positiva överraskningen publiksiffran. Må detta bli bestående framemot kommande matcher. Den negativa överskattning är att ÖFK supportrar är samma skitstövlar som Giffarnas ultras med 🙏 bengaler.
Som vanligt ett bottennapp. Jag fattar inte hur den här signaturen fått ett existensberättigande, är den köpt med fejk-aktier? Är verkligen Öfk-fans att jämföra med packet från kusten? Bengaler på läktaren och på planen denna gång och misshandel på läktaren på bortamatchen. Nä, jag tycker att det är klasskillnad.
Med all respekt för dej Va du där? Jämför du me oss gubbpublik me toka från det lilla skit supportrar från Sundsvall? Skärp dej! Vi måste få höja rösten för vårt Öfk!!!
ÖFK gör en fantastiskt bra första halvlek, men kommer av sig lite i andra. Men lyckligtvis räckte det. Annars blev min starkaste känslomässiga reaktion på den klick av kustsupportrar som genomgående betedde sig illa och som avslutning försökte bränna sönder konstgräset. Snacka om pinsamma stackare. Dom skämmer ju ut föreningen fullständigt.