Det är nu upp till bevis och det mentala spelet börjar. Är ÖFK tillräckligt starka för att ligga i toppen av serien. Det blir mycket spännande att följa. Vilken härlig höst det kan bli
Jag kommer efter detta tips att göra uppehåll i två veckor, men gör denna gång ett försök att tippa matcher t o m nästa helg, i div 3 JH hela vägen ut, trots att förutsättningarna ändras successivt.
Fotbollsfolkets egen sajt fotbollz.se, ger alla läsare info genom referat, bilder, matchens prestation och överraskning, statistik och krönika från matchen. Du kan skriva och läsa i forumet och läsa vad andra tycker om matchen.
ÖFK har spelat nio mather utan att förlora. Nu kommer Brage på besök som är i stort poängbehov. De kommer att göra allt för att bryta den sviten.
Anmärkningsvärt är, att Brage har gjort fyra mål mer än ÖFK. Lika anmärkningsvärt är att Brage har släppt in 20 mål mer än ÖFK. Det finns anledning att tänka över det och dra vissa slutsatser.